czwartek, 30 marca 2017

ELEMENTAL HOLDING S.A.

Elemental Holding SA jest wiodącą w Polsce grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz czołowym dostawcą surowca do hut i odlewni na terenie całego kraju. Prowadzi działalność za pośrednictwem zakładów recyclingu oraz szerokiej sieci punktów skupu zlokalizowanych na terenie kilkunastu krajów w  Europie Centralnej i Wschodniej, a także w Niemczech, Turcji i na rynkach Bliskiego Wschodu.
Holding specjalizuje się głównie w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych, metali szlachetnych w tym głównie pochodzących z układów elektronicznych. Grupę tworzą obecnie następujące spółki: Syntom SA, Tesla Recycling, Terra Recycling i EMP Recycling, Metal Holding, Evciler Kimya, PGM Group, Kat-Metal, AWT Recycling.
 
Łączny  wolumen  pozyskanych  przez spółki Elemental Holding SA metali nieżelaznych i odpadów elektronicznych w 2015 roku przekroczył 150.000 ton – co daje grupie pozycje lidera w tym segmencie na rynku krajowym, będąc również liczącym się podmiotem na rynkach CEE. W 2015 roku Grupa wypracowała 45,5 mln zł zysku netto oraz osiągnęła przychody w wysokości 926 mln zł. Od lipca 2012 roku do grudnia 2013 roku, akcje Elemental Holding SA notowane były na rynku New Connect w Warszawie. 18 grudnia 2013 roku, Grupa przeniosła notowania na rynek regulowany GPW.
 
OPIS TECHNICZNY: Jedna z lepszych fundamentalnie spółek na GPW. Kurs akcji od początku notowań kształtuje się w formie kanału wzrostowego. Obecnie cena oscyluje na linii wsparcia wspomnianego kanału. 1,5 roczny spadek przyjął formę trójkąta zniżkującego. Widoczne są dywergencje na wskaźnikach co może zapowiadać odwracanie tendencji korekcyjnych. Trwały wzrost powyżej 4 zł powinien skutkować osiąganiem coraz to nowych poziomów cenowych. Obroty w pierwszych 3 miesiącach br. są ponadprzeciętnie wysokie co świadczy o zainteresowaniu akcjami firmy, być może ze względu na obraz techniczny spółki. Pozycja godna uwagi.