wtorek, 23 sierpnia 2011

PGNiG

Akumulacja
3.80

Rynek

Moja projekcja odnośnie zachowań Rynku pozostaje niezmieniona.

Po ponad rocznej dystrybucji akcji od mocnych rąk w słabe ręce wskazałem sygnał wyjścia z rynku i pozbycia się wszelkich akcji przy poziomie Wig20 równym 2800pkt. Nie był  to sygnał z zaskoczenia więc osoby które inwestują w Fundusze miały komfort spokojnego wyjścia i zachowania zysków. Sygnał SPRZEDAŻY nadal obowiązuje i spadki mają priorytet. Krótkoterminowe wzrosty są dopuszczalne ale gra jest bardzo niebezpieczna i obarczona dużym ryzykiem straty. Osoby o mniejszej wiedzy inwestycyjnej powinny pozostawać z gotówką aż do czasu pojawienia się rynkowego sygnału KUPNA.

Teraz trochę nie tak dawnej historii:) i próba zobaczenia co w przyszlości:)

Po przekroczeniu poziomu 2600pkt. weszliśmy w stan średnioterminowych spadków. Po złamaniu tegoż poziomu nastąpiło oczekiwane przeze mnie przyspieszenie spadków.

Kolejny ważny poziom to 2280 i uważam że wokół tego poziomu możemy mieć budowanie bazy pod korekcyjny wzrost który miałby zasięg około 2600 - 2700 pkt.

Uważam docelowo iż obecny spadek potrwa gdy na Wig20 zobaczymy poziomy około 1400 - 1600 pkt. a bardziej wiarygodnym jest indeks S&P500 i w aktualnej projekcji dopatrywałbym się tam docelwocyh spadków do poziomu +/- 666pkt:)

Jedna bardzo wazna rzecz:)

Na PROGNOZACH się nie zarabia..... zarabia się na SYGNAŁACH...... ale warto mieć chociażby pewien obraz gdzie znajduje się Rynek, szczególnie iż w sieci mamy wielu różnych specjalistów od trendów, gospodarek, analityków technicznych i tak jak pisali Oni o niebotycznych wzrostach w fazie dystrybucji akcji:) tak zapewne teraz lub w przyszłości będą pisać o wielkich spadkach w czasach akumulacji akcji:)

Pamiętajcie profesjonaliści siedzą przed komputerami 24 godziny na dobę i mogą w jednej chwili pozbyć się akcji..... przeciętny Nowak czy Kowalski pracujący na etacie zapewne zerka co się dzieje na rynku wieczorem, czyta jakieś fora i wystawia zlecenie więc on też jest w niezłej sytuacji.... najgorzej mają Funduszowcy bo dla nich sygnał z zaskoczenia to wyjście z funduszów podejrzewam po kilku dniach a wtedy można się znaleźć w przyslowiowej .... dupie:)

Pozdrawiam.