niedziela, 5 lutego 2017

WIG 20 - ANALIZA WEEKENDOWA

TYDZIEŃ 5 ROKU 2017
 
W środę rozpoczęliśmy LUTY - kolejny miesiąc 2017 roku. W analizie sprzed tygodnia napisałem jak ważnym jest poziom 2050 pkt. czyli połowa świecy z 25 stycznia br. Jak widać na obecną chwilę poziom ten się obronił i zbliżyliśmy się do niego 30 stycznia na 1.49 pkt.!!! J ale nawet intraday nie naruszyliśmy tego poziomu – to bardzo pozytywne.  W mojej ocenie ostatni tydzień to budowanie formacji flagi na INDEKSIE WIG 20 i z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć że dojdzie do wybicia w górę. Jeśli na parkiecie zagoszczą wzrosty to podtrzymuję iż możemy dojść na WIG 20 do ok. 2180-2230 pkt. Jeśli złamiemy trwale 2050 pkt. znaczyłoby to iż na rynku zagościła dłuższa korekta. Na dzień dzisiejszy trudno prognozować jak dotkliwy mógłby być spadek, natomiast należałoby przyjąć iż ostatnia fala wzrostów uległa wyczerpaniu.
 
Moje nastawienie do rynku nadal jest bardzo pozytywne a istniejące przesłanki, otoczenie rynkowe i sygnały powodują że osobiście mam portfel akcyjny wypełniony maksymalnie akcjami.
 
Jeśli ruch falowy ma być zachowany WIG 20 nie może spaść poniżej poziomu 1830 pkt. wiec zapas jest całkiem spory. W ciągu ostatniego tygodnia bufor bezpieczeństwa pozostał na tym samym poziomie.
 
Oczywiście najważniejszą sprawą jest dobór spółek do portfela.
 
POZIOM OSTRZEŻENIA DLA WIG 20 : 1830 PKT.