środa, 25 stycznia 2017

WAWEL

Dzisiaj przedstawiam Państwu Bank Millenium.
 
Spółka jest w ciekawym położeniu technicznym. Długoterminowo spółka prawdopodobnie  w lipcu zeszłego roku osiągnęła dołek notowań które jednocześnie wskazują na element GŁOWY w formacji technicznej oRGR (odwrócona głowa z ramionami). Jeśli moja projekcja jest prawidłowa to w styczniu br. uformowało się prawe ramię formacji a linia szyi przebiega na poziomie obecnych cen czyli około 6 złotych. Wszystko  wskazuje że linia szyi zostanie wybita i padnie sygnał zakupu na opisywanych akcjach. Jeśli projekcja jest prawdziwa a tak zakładam patrząc jeszcze na inne wskazania analizy technicznej to akcje wymienionego banku mogą być hitem inwestycyjnym. Warte podkreślenia jest to iż poziom obrotów, jego rozkład w poszczególnych elementach formowania się formacji wskazuje iż właśnie mamy do czynienia z formacją oRGR.
 
Oczywiście to tylko prognoza jednakże poparta solidnymi argumentami technicznymi. Jak będzie zobaczymy - w końcu to PAN RYNEK ma zawsze racje.
 
Miłego dnia.
 
 


LIVECHAT

Informuję że w sekcji SYGNAŁY ujawniona została pozycja LIVECHAT. Krótka analiza porównawcza na stronie głównej.

LIVECHAT vs JSW - wartość vs marzenia

Na pierwszy rzut oka widać jak porównywane spółki wyglądają biorąc pod uwagę analizę wskaźnikową.
 
Dla osób którym poszczególne wskaźniki mało mówią a wartości jeszcze mniej zostały użyte przeze mnie kolory.
 
Oczywiście JSW też rosło i to solidnie ale wg. mnie powodem nie były fundamenty tylko czysta spekulacja, natomiast jak prześledzimy wykres LIVECHAT to zobaczymy stabilny trend wzrostowy, co ma odzwierciedlenie we wskaźnikach finansowych..... a raczej odwrotnie !!! TO WSKAŹNIKI FINANSOWE FIRMY POWODUJĄ ŻE ZACHOWANIE KURSU NA GIEŁDZIE JEST TAKIE A NIE INNE i z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że przedsiębiorstwo jest dobrze zarządzane co przekłada się na kurs akcji na GPW. W moje ocenie firma której można powierzyć swój kapitał licząc na wzrost kursu, oczywiście w głównej mierze kierując się wskazaniami jakie generuje wskaźnik TRENDSYSTEM opierający się głównie na analizie technicznej a pomocną w selekcji spółek jest właśnie analiza fundamentalna.  
 
Oczywiście spółka LIVECHAT spełniając kryteria techniczne i fundamentalne znajduje się w MOIM PORTFELU. (lada chwila opublikuje ją w zakładce SYGNAŁY wskazując poziom Kupna i poziom STOP wg ostatnich wskazań narzędzia TRENDSYSTEM). Moim zdaniem to co najlepsze w odniesieniu do LIVECHAT dopiero przed Nami.