niedziela, 26 lutego 2017

WIG 20 - ANALIZA WEEKENDOWA

TYDZIEŃ 8 ROKU 2017

Po poprawieniu szczytu indeksu z 16 lutego, w dniu 23 lutego mieliśmy ustanowienie nowego szczytu notowań by w dniu następnym dynamicznie oddać to co dzień wcześniej byki zdobyły. Tym sposobem ponownie weszliśmy na WIG 20 w prognozowany przeze mnie poziom w przedziale 2180 - 2230 pkt jako ten gdzie od kilku tygodni upatrywałem szczytu bieżącej zwyżki - tym razem jest to o tyle istotniejsze że weszliśmy do niego "od góry". Ponownie kolejna piątkowa świeca jest już drugim ostrzeżeniem że prognozowany poziom może rzeczywiście być początkiem dłuższej korekty, W dalszym ciągu istotnie negatywnym będzie spadek cen poniżej 2150 pkt, gdyby tak się stało prawdopodobnie na rynku zagościłaby dłuższa korekta 1-4 miesięczna i w moim przekonaniu byłoby to zdrowe w perspektywie długoterminowej jako że w mojej ocenie mamy początek hossy w perspektywie 1-3 letniej.

W ubiegłym tygodniu opisałem na blogu dwie spółki BUMECH i SFINKS które wyglądają bardzo ciekawie pod względem technicznym.

Oczywiście to co najważniejsze to właściwa selekcja spółek do portfela. Przez ostatni tydzień bufor bezpieczeństwa wzrósł o kolejne 10 pkt.
 
POZIOM OSTRZEŻENIA DLA WIG 20: 1860 PKT