poniedziałek, 6 marca 2017

SERINUS ENERGY INC.

Spółka w ciekawym położeniu technicznym - w opracowaniu....

WIG 20 - ANALIZA WEEKENDOWA

TYDZIEŃ 9 ROKU 2017

W dalszym ciągu na indeksie na indeksie WIG 20 poruszamy się w prognozowany przeze mnie przedziale 2180 - 2230 pkt jako tym gdzie od kilku tygodni upatrywałem szczytu bieżącej zwyżki - pomimo kilku sygnałów ostrzeżenia istotne jest to, iż nie ma dynamicznego spadku a korekta z którą mamy do czynienia pozwala utrzymywać wysokie ceny, natomiast wskaźniki giełdowe ulegają tzw. "schłodzeniu" - to bardzo dobrze, ponieważ świadczy o tym że Rynek jest bardzo silny i Ci co akumulowali akcje w ubiegłym roku nie akceptują obecnych cen i będą dążyć do oddania walorów na znacznie wyższych poziomach. Ale żeby nie było tak wesoło to jednym z możliwych scenariuszy jest podwójny szczyt który straszy ale aby doszło do jego spełnienia potrzebny byłby spadek poniżej strefy 2150 - 2180 pkt.

Spadek poniżej tej strefy informowałby że na rynku zagościłaby dłuższa korekta 1-4 miesięczna i w moim przekonaniu byłoby to zdrowe w perspektywie długoterminowej jako że w mojej ocenie mamy początek hossy w perspektywie 1-3 letniej.

Wskazane na blogu spółki PBG i BUMECH pozostawiam bez komentarza :)

Ciekawie wygląda indeks spółek energetycznych - postaram się niedługo napisać co o nim sądzę w dłuższej perspektywie.
 
Oczywiście to co najważniejsze to właściwa selekcja spółek do portfela. Bufor bezpieczeństwa pozostaje na niezmienionym poziomie.
 
POZIOM OSTRZEŻENIA DLA WIG 20: 1860 PKT