sobota, 11 lutego 2017

WIG 20 - ANALIZA WEEKENDOWA

TYDZIEŃ 6 ROKU 2017

Mamy wybicie z prognozowanego trójkąta (sądziłem, że będziemy mieć do czynienia z flagą, jednakże rynek jest na tyle silny, że nie doszło do wyrysowania końcowej części flagi tylko wykres przyjął formę trójkąta).
 
Na dzień dzisiejszy (poniedziałek 13-go lutego) weszliśmy w prognozowany przeze mnie zakres potencjalnego szczytu bieżącej zwyżki.
 
Osobiście mam spory dylemat co dalej. Czy korekta przyjmie formę łagodna czy będzie ostrzejszy zjazd. Analizując poszczególne spółki, dostrzegam na ich wykresach, że wiele z nich właściwie co dopiero odwróciło trendy ze spadkowych na wzrostowe więc ich kursy powinny wzrastać co z kolei powinno przekładać się na wzrosty Indeksu WIG 20 i pozostałych. Korekty są jak najbardziej pożądane i nie ma się ich co bać jeśli poprawnie zdefiniuje się istniejący trend.
 
Najbliższe dni powinny dać odpowiedź co Rynek zrobi w podanym przeze mnie zakresie 2180 - 2230 pkt - czy będzie zwrot z tego poziomu i mocniejszy spadek czy korekta przyjmie łagodną formę.
 
Oczywiście najważniejszą sprawą jest właściwy dobór spółek do portfela. Bufor bezpieczeństwa przez ostatni tydzień wzrósł o 10 pkt.
 
POZIOM OSTRZEŻENIA DLA WIG 20: 1840 PKT