wtorek, 17 stycznia 2017

JUJUBEE

Jujubee S.A to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo. Spółka została założona w 2012 roku w Katowicach przez byłych pracowników studiów CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams – Arkadiusza Ducha, Michała Stępnia i Igora Zielińskiego. Celem firmy jest tworzenie niesamowicie grywalnych i doskonale wyglądających gier na wszystkie istotne platformy sprzętowe, takie jak iOS (iPhone, iPod, iPad), Android, Mac, PC i konsole. Jujubee jest spółką notowaną na rynku NewConnect (JJB).

Oczywiście nie jest to ten kaliber spółki co CDPROJEKT czy 11BIT ale technicznie spółka została przeze mnie zauważona w październiku 2016 roku, gdy kurs wybijał się z trendu horyzontalnego na nowe szczyty. Pierwsza próba wybicia była bardzo dynamiczna jednakże kurs szybko został schodzony. Kolejne miesiące spółki to świece z dolnymi cieniami (wrzesień-październik 2016 r.) by w listopadzie ponownie podjąć próbę wybicia się z konsolidacji, tym razem udaną. 21 listopada 2016 roku ustanowiony został dynamiczny szczyt notowań (wskaźniki rozgrzane do czerwoności) i od tego momentu mamy korektę. Korekta przyjęła bardzo łagodną formę i spadek kursu dotknął górnej linii wcześniejszej konsolidacji z której było wybicie więc na razie wszystko wygląda modelowo. W tym czasie wskaźniki uległy schłodzeniu i mają jeszcze trochę przestrzeni  do stanu wykupienia. W mojej ocenie niedługo będziemy testowali na niej nowe szczyty. Jeśli jest moda na pewne sektory to sprawą drugorzędną są fundamenty - moda to moda :) 
Na obecną chwilę poziom STOP ok. 11 złotych w cenach zamknięcia.  Moje wejście w spółkę było na poziomie 12 złotych październik 2016 rok.
MEDICALgorithmics

MEDICALgorithmics  - - - - - -DROGA DO GWIAZD :)

Kurs spółki rośnie nieprzerwanie od debiutu na giełdzie czyli od końca 2011 roku gdzie spółka została wyceniona przez Rynek na 17-18 złotych. Pierwsza fala hossy wyniosła spółkę do ceny 330 złotych !!! który to pułap cenowy osiągnęła na początku 2014 roku i był to szczyt tej pierwszej fali wzrostu.
 
Następnie spółka poddała się korekcie do ok. 150 złotych ( zasięg korekty modelowe okolice 50 % ) by w następnych miesiącach przejść w trend boczny który trwa już 2 lata.
 
To na co warto zwrócić uwagę, to potężne obroty podczas dwuletniej korekty, które świadczą że jest zainteresowanie spółką i ewidentnie jej walory są zbierane z rynku przez silne ręce.
 
Obecnie moim zdaniem biorąc pod uwagę okoliczności giełdowe podejmowana jest próba przez duży kapitał wypchnięcia spółki z konsolidacji i uwolnienia na niej nowych szczytów.
 
Dla mnie niewątpliwie jedna z pereł w które warto zainwestować.
 
Dla tych co posiadają akcje w/w spółki poziom stop na obecny czas to ok. 270 zł.