poniedziałek, 3 października 2022

WIG 20

OPIS TECHNICZNY:

W obrazie Indeksu odzwierciedlającego największe 20 spółek GPW w ostatnim czasie nie doszło do istotnych zmian i zgodnie z moją projekcją mamy w dalszym ciągu spadki. W dalszym ciągu następują kolejne ruchy indeksu największych spółek w ramach rocznego kanału spadkowego - dopiero jego opuszczenie górą będzie optymistyczne, ale w mojej ocenie jeszcze sporo czasu upłynie aby do tego doszło - przełom może być środkiem zimy / wczesną wiosną kiedy będzie więcej wiadomo jak żyje się w Europie i na Świecie bez surowców z Rosji lub z ich reglamentacją. Istotnym wydarzeniem godnym odnotowania w ostatnich dniach jest uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - w mojej ocenie to nowa odsłona wojny na Ukrainie - tym razem odsłona wojny surowcowej.

Z technicznego punktu widzenia na podstawie wskaźników technicznych korekta spadków powinna być aczkolwiek priorytetem jest sytuacja geopolityczna. Zapewne korekta będzie bardzo dynamiczna i gwałtowna a po jej przebiegu można będzie sądzić w jakim punkcie cyklu spadkowego jesteśmy. Na razie w dalszym ciągu spadkowo zgodnie z trendem wpisującym się w kanał spadkowy.

Wykres dostępny dla grupy zamkniętej  znajdującej się pod poniższym linkiem.


Oczywiście Serdecznie Zapraszam do grupy zamkniętej znajdującej się pod poniższym linkiem, gdzie publikuje najciekawiej wyglądające pod względem technicznym spółki oraz analizuje zachowanie całego rynku, również biorąc pod uwagę kontekst geopolityczny.

Na stronie można co tydzień zapoznać się ze wskazaniem Trend Systemu - mojego autorskiego wskaźnika który informuje w jakiej fazie cyklu giełdowego jest GPW oraz wychwytuje momenty zwrotne dla Giełdy. Generalnie głównie na podstawie tego wskaźnika podejmuje decyzję angażowania kapitału w akcje lub bycia poza Rynkiem.

Brak komentarzy: